Українські стартапери презентували власні екопроєкти (відео)

Екостартапи, відновлювана енергетика і перероблення сміття.

У перший день весни до Одеси завітали екоактивісти з усієї України, щоб обговорити проблеми українських міст та поділитися успіхом своїх екопроєктів. Деякі розробники вже багато років живуть за кордоном. Там їхні винаходи добре прижились і мають чималий попит.

«Я работаю на подобных форумах там, и мне захотелось что-то приближенное привезти в Украину. Мне показалось, что у нас люди готовы сейчас для осознанного. И это самое оно, что требует для легкого вхождения в тему», — прокоментувала організатор екоініціативи Pererabotka Олеся Паскаренко.

Різноманітні «зелені» та екологічні вироби можуть декому здаватися трохи дивними, — кажуть самі розробники. Втім, вони допомагають людству зупинити глобальне потепління.

«Сегодняшняя проблема с городами — это то, что они потребляют очень много энергии от кондиционирования. И чем мы больше его используем, тем больше мы греем нашу планету. Наша компания занимается тем, что мы оставляем все тепло снаружи и генерируем электричество прямо из окон. Это первый стартап, который открывает окна для “зеленой” энергии», — розповів представник CEO SolarGaps Україна Євгеній Ерік.

SolarGaps — це перші у світі розумні жалюзі, які видобувають енергію від сонця прямо з вікон. У 2019 цей стартап отримав мільйон євро гранту від Єврокомісії в рамках програми Horizon 2020. І зараз розробники адаптують свій винахід для українського споживача.

2 марта, 2020 14:59