П’ятиповерхівку на Гаршина знеструмили за борг у майже 300 тис. грн (відео)

Елітний житловий комплекс «Лазурне узбережжя» відімкнули від електропостачання через величезний борг. Сума накопичилась чимала — майже 300 тис. грн.

Мешканці будинку кажуть: платили завжди справно, а от голова ОСББ стверджує, що близько двадцяти відсотків жителів гроші не перераховували. Комуналка обходиться людям у декілька тисяч гривень. Все через те, що їм досі нараховують так званий промисловий тариф.

Олена за звичкою вмикає світло, коли заходить додому, але в цьому будинку на Гаршина його немає вже дві ночі. Також люди залишилися й без опалення та води. Мешканців гріє лише теплий одяг, а їжу готують за допомогою газових горілок.

Аби привернути увагу до своєї проблеми, люди розпалили посеред двору багаття та викликали поліцію. Елітному ЖК «Лазурне узбережжя» вимкнули світло через заборгованість розміром майже 300 тисяч гривень. Як з’явилася така сума — невідомо. За електрику тут платять справно, кажуть місцеві. Але й рахунки виходять немаленькі — від 3 тисяч гривень з квартири на місяць, і це лише за світло. Причина у тому, що тут діє так званий промисловий тариф. За декілька років із мешканцями будинку так і не уклали індивідуальні договори на електропостачання. Однак забудовник каже: це не його провина.

Юристи припускають, що забудовник обманув людей. Бо здати будинок з готовими комунікаціями — його обов’язок. Деякі недоброчесні гравці будівельного ринку користуються необізнаністю інвесторів та перекладають відповідальність на них. Наприклад, пропонують створити ОСББ та займатися підключенням до комунікацій самостійно.

Зараз із величезним боргом розбирається колишній голова ОСББ Олександр Григоренко. Він жаліється: деяких людей доводилося вмовляти сплатити за рахунками, через що й, власне, чоловік і склав з себе повноваження. За словами Олександра, близько 20 % мешканців будинку гроші не платили.

На основний борг за світло за законом нарахували пеню — звідси й утворилася сума у майже 300 тисяч гривень. Тим часом на будинок на Гаршина досі лишається без світла.

13 марта, 2020 19:43