Одеса долучається до акції «Мільйон дерев за добу» (відео)

Мільйон дерев за один день! Таку амбітну ціль поставили екоактивісти.

21 березня по всій Україні однодумці висаджуватимуть дерева. На Одещині планують посадити 100 тисяч саджанців.

«На Одещині в нас близько 100 точок, це райони, це міста обласного значення, зокрема Одеса. В Одесі у нас зараз буде проходити висаджування — це парки, сквери безпосередньо та громадські, шкільні ради», — повідомила координатор проєкту «Озеленимо Україну» в Одеській області Ольга Ванда.

Головна мета зеленого флешмобу — відновлення екосистеми країни та розвиток екологічної свідомості населення. Акція міжнародна, планується, що відбудеться вона у 100 країнах світу. Проте щоб ініціатива мала реальні позитивні наслідки, екологи радять ознайомитися із правилами, як саджати дерева правильно.

«Подходы к высадке отличаются в городской среде от садовых участков. Надо четко понимать, где высаживаются, но для этого у нас есть “Горзелентрест”. Надо четко понимать породный состав. И надо понимать, что под высадку дерева сразу необходимо организовывать приствольный участок, для того чтобы за деревом можно было следить, ухаживать», — підкреслив представник ГО «Зелений лист» Владислав Балінський.

Екологи радять обирати дорослі саджанці. Долучитись до флешмобу може кожен, за умови реєстрації, яка триває до 13 березня на сайті облдержадміністрації. По всій країні вже надійшло понад 20 тисяч заявок на участь.

10 марта, 2020 18:32