Обмежувальні заходи через коронавірус анонсували у МОЗ (відео)

Табу на масові заходи та карантин у навчальних закладах. В Україні вводять обмеження через коронавірус.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, зараз необхідно зменшити масові скупчення людей, адже хвороба передається повітряно-крапельним шляхом.

Нині в Україні офіційно підтвердили один випадок захворювання. Це мешканець Чернівців, що недавно повернувся з Італії. У місті госпіталізували ще трьох людей з підозрою на вірус.

А от інформація, яку поширюють в ЗМІ та соцмережах, що в Рені Одеської області зафіксували випадок коронавірусу, не відповідає дійсності. В хлопчика, який повернувся нещодавно з Італії, експрес-тести підтвердили звичайний грип.

А от чи готова Одещина пройти випробовування коронавірусом — питання відкрите, вважають громадські діячі. На їхню думку, ані центральна влада, ані чиновники на місцях не дають чіткої інструкції, що робити громадянам у разі підозри на захворювання. Також досі невідомо, до яких служб звертатися та чи достатньо обладнані лікарні.

«Выпустили картинки: почитайте про то, как мыть руки, про то, как находиться в отдаленном пространстве от зараженных людей, условно зараженных, то есть какие-то общие формы, давно всем людям известные. Но вопрос о том, кто конкретно из медиков, какие группы, какие службы, как они оснащены, какие на это деньги выделяются и для чего? Нам назвали сегодня сумму в 10 млн, но конкретно что будет закупаться на эту сумму, исходя из какого расчета пациентов, мы не понимаем», — повідомила громадська діячка Ірина Потоцька.

Тим часом в Одесі через грип та ГРВІ вже відправили на карантин 161 клас та 6 груп дитсадків. Це дані міського департаменту освіти. Батьків просять не приводити дітей на заняття з симптомами захворювання.

5 марта, 2020 19:02