На «Ланжероні» знесли кафе «Маячок» (відео)

На «Ланжероні» зі скандалом демонтували кафе «Маячок».

У мерії запевняють: все законно, торік відповідне рішення ухвалив виконком. Водночас власниця закладу каже: у міськради претензій не виникало, доки чиновники не заговорили про проєкт благоустрою набережної.

Крім того, наприкінці 2019-го цю територію в оренду отримала компанія «Аваланс», яка пов’язана з депутатом міської ради Андрієм Кісловським.

Скрутили співробітника, повалили на землю та винесли на вулицю — так починався демонтаж кафе «Маячок» на «Ланжероні», каже Олександр. Невідомі люди стали трощити торговельну споруду близько сьомої ранку. У той час Олександр був там сам, тож ніхто не міг йому допомогти. Про те, що коїться, згодом власницю «Маячка» Аллу Панасюк телефоном сповістили люди, які гуляли поруч. Це кафе та хазяйку тут знають добре.

Власниця кафе розповідає: працює тут з 2004 року. Торгує їжею та напоями. До минулого року, за словами Алли, у міської влади претензій не було. У 2019-му в мерії заговорили про благоустрій набережної на «Ланжероні».

Адвокат власниці кафе каже: після цього посипалися перевірки та судові позови. У грудні 2019 року виконком розпорядився демонтувати кафе. Власниця оскаржила це рішення у суді, але мерія подала апеляцію. 3 березня суд ухвалив рішення на користь міської влади. Але фактично кафе зруйнували, а не демонтували, як вказано у рішенні суду. Водночас у мерії кажуть: демонтувати кафе вони могли лише у такий спосіб.

У грудні 2019 сесія міської ради передала частину землі на «Ланжероні» компанії «Аваланс» в оренду на 20 років. Ця фірма пов’язана із депутатом мерії Андрієм Кісловським, власником дельфінарію «Немо».

Відповідно до запропонованого проєкту благоустрою набережної, який презентувала міська рада, поблизу «Маячка» планують прибрати взагалі всі ресторани та кіоски.

6 марта, 2020 18:53