Коронавірус вже в Україні: чи готова Одеська область? (відео)

Перший випадок коронавірусу офіційно зареєстрували в Україні. А саме у Чернівцях.

Хворого доправили до госпітальної бази у Чернівецькій області. Із симптомів у чоловіка — сухий кашель та лихоманка. Відомо, що пацієнт нещодавно повернувся із закордонної подорожі зі своєю дружиною.

«Випадок зареєстрований, ми почали працювати з контактними особами, їх небагато, про них відомо місцевим епідеміологам, вони з ними працюють, всі інші перебувають в режимі самоізоляції. Найближчий контактний — це дружина, адже вони разом подорожували. Зараз вона перебуває в самоізоляції у своїй квартирі без будь-яких симптомів хвороби», — прокоментував головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Водночас в обсервації у Нових Санжарах хворих на коронавірус не виявили. Медики закликають не панікувати та не скуповувати медичні маски: здоровим людям вони не потрібні. Адже їх доцільно одягати лише хворим на ГРВІ та грип, щоб не заражати інших. Аби вберегтися від захворювання, лікарі радять часто та ретельно мити руки водою з милом, а також використовувати спиртовмісні антисептики. Також краще уникати тісного контакту з хворими людьми та натовпу.

За останній час програму охорони здоров’я в Одеському регіоні скоротили щонайменше на 90 мільйонів гривень. Та чи готова область до боротьби з вірусом, якщо це буде потрібно?

«Одесская область абсолютно не готова. То, что нам рассказывает губернатор, это сказки и его мечты, чтобы так было по-настоящему. У него даже нет руководителя департамента здравоохранения, о какой готовности он будет говорить. У нас все медучреждения — это заместители, даже исполняющих обязанностей нет», — заявив депутат Одеської облради Роман Сеник.

3 марта, 2020 19:23