Володимир Зеленський оголосив про ліквідацію ДАБІ (відео)

Ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію запропонував президент України Володимир Зеленський на виїзному засіданні уряду. За його словами, це дасть змогу усунути зловживання у будівельній сфері.

«В уряді, ви знаєте, можуть змінюватись обличчя, але курс держави повинен бути й залишається незмінним. Його важливим елементом є й буде подолання корупції. І сьогодні мова піде про одну з найбільш корумпованих сфер — це будівельна сфера. Найбільш болючими залишаються зловживання при будівництві великих об’єктів. Тому ми ліквідовуємо монополію у сфері містобудування. Скажу три слова, на які чекав весь чесний будівельний бізнес України: ми ліквідовуємо ДАБІ», — заявив президент.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також зазначив, що ліквідація ДАБІ — це лише перший крок. Далі планують внести зміни у законодавство й створити новий державний реєстр з публічним порталом, на якому громадяни України зможуть ознайомитися зі всією інформацією про кожен об’єкт будівництва.

«Сьогодні ДАБІ — це структура, яка поєднала в собі багато функцій: і ліцензування, і контроль, і нагляд, і дозволи… Ми приводим структуру ось цієї архітектурно-містобудівної галузі у відповідність до найкращих розвинутих структур, які сьогодні діють у світі», — повідомив прем’єр-міністр.

13 марта, 2020 16:43