Великі зміни: Верховна Рада затвердила новий склад уряду (відео)

Кабінет Міністрів України — версія 2.0. Верховна Рада схвалила призначення нового складу уряду.

Напередодні на позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати відправили у відставку голову уряду Олексія Гончарука та його Кабінет Міністрів. Перед голосуванням із промовою виступив президент України.

На посаду прем’єр-міністра України Рада призначила Дениса Шмигаля. Таке рішення підтримав 291 депутат. У своїй промові Шмигаль зазначив, що уряд перегляне бюджет-2020, щоб зменшити зарплати і премії урядовцям та іншим чиновникам на користь соціальних виплат.

Новий склад уряду підтримали 277 народних депутатів. До Кабміну ввійшли як старі, так і нові обличчя. На своїх посадах залишилися міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр інфраструктури Владислав Криклій. Вадим Пристайко та Дмитро Кулеба помінялися ролями: Пристайко став віцепрем’єр-міністром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а Кулеба — міністром закордонних справ.

Зазначимо, в новому уряді залишаються вакантними чотири посади очільників міністерств: енергетики та захисту довкілля, розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, освіти та науки, а також культури.

5 марта, 2020 14:17