Ірма Вітовська завітала до Одеси з лекцією про самоідентифікацію (відео)

За прогнозами Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, до 2031 року населення нашої країни скоротиться до 39 млн 500 тис. осіб.

І річ не лише у високій смертності: українці продовжують виїжджати за кордон в пошуках кращого життя. Відповісти на питання «Чому?» до Одеси завітала акторка Ірма Вітовська. В Українському театрі вона прочитала лекцію про самоідентифікацію.

Мисткиня переконана: нашому народу важливо усвідомити свій національний код та прийняти його. Еміграція не вихід.

«Мені цікава територія, мені цікава різність населення, яке мешкає, і те, як вони бачать себе як громадянина, громадський їхній вибір. І, власне, так само я дуже цікавилась історією, і вона завжди живе в мені, і я розумію, що дуже багато причин травм, або якихось міфів зосереджені в площині знання або незнання», — зазначила акторка Ірма Вітовська.

У театрі кажуть: такі зустрічі вже стали традиційними. Вони збирають чимало поціновувачів української літератури та її творців. На вечір з Ірмою Вітовською завітала більш ніж сотня людей. Тема припала до душі навіть директорці театру.

«Не треба забувати про своє коріння, про своїх дідусів, бабусь. Історія така, яка вона є, і її переписати неможливо. Ми маємо це все усвідомити, тоді в нас буде така справжня національна ідея, тоді Україна стане єдиною і незалежною насправді», — повідомила директорка Одеського академічного українського театру ім. В. Василька Юлія Пивоварова.

19 февраля, 2020 15:04