Одесса
1 Co
USD

«Цар-яма»: в центрі Одеси з’явилась ще одна арт-яма (відео)

Мистецтво, яке мотивує до змін. Менш ніж за день існування яскрава інсталяція в ямі поблизу Старобазарного скверу змусила комунальників діяти.

Арт-яму створив одеський Робін Гуд — так називають художника Кирила Бондаренка. Митець прагне привернути увагу одеситів до проблем доріг та змусити чиновників робити ремонт вчасно, аби нікого не наражати на небезпеку.

Нова арт-яма з’явилася поблизу училища залізничного транспорту. За масштабні розміри автор назвав її цар-ямою. Вона вже п’ята — такі самі були на Ольгіївській, Некрасова, Катерининській та Пушкінській. Деякі з них вже залатали.

Митець підписує інсталяції іменем Робіна Гуда. Як матеріали використовує все, що має під рукою. Головне, аби вийшло яскраво та привертало увагу.

Всього митець нарахував у місті приблизно 30 ям та ще 38 провалів, які скоро можуть також стати ямами. На жаль, їх зазвичай просто ігнорують. Та, що на Некрасова, «святкувала» один місяць з «дня народження», на Ольгіївській протрималася чотири, потім їх все-таки залатали. Для одеських ям художник навіть створив сторінку у Фейсбуці, аби збирати світлини з проблемами доріг та боротись із ними разом.

Одну з інсталяцій робітниці ЖКСу розтрощили: можливо, просто не оцінили сучасне мистецтво. В сусідній дільниці нам пообіцяли це питання взяти на контроль, аби балансоутримувач таки прибрав «цар-яму».

Мистецтво таки подіяло: менш ніж за добу комунальники засипали майже піврічну яму піском.

4 февраля, 2020 17:13