Хаджибейську дамбу необхідно знову ремонтувати: пошкодив ураган (відео)

На Хаджибейській дамбі необхідно робити точковий ремонт та облаштувати аварійне скидання води. Місцева влада звертатиметься по допомогу до Кабміну.

Ураган «Юлія» пошкодив й Хаджибейську дамбу. Якби вітер протримався два-три дні, дамби вже могло не бути, — каже інженер Олег Чижик. Тоді затопити могло б від Пересипу до Жевахової гори. Але обійшлось декількома промоїнами, зокрема відомо про метрову та десятиметрову. За словами експерта, точковий ремонт та облаштування автоматичного аварійного скидання води треба робити негайно.

Хаджибейська дамба працює з 2003 року в аварійному режимі. 900-метрову ділянку ремонтували у 2016 році. Тоді на неї витратили 42 мільйони гривень — два з половиною з міського бюджету та залишок з обласного.

Спеціаліст з берегозахисту Юрій Верба каже, що бетонні конструкції для цієї споруди не потрібні були. Він радить робити кам’яні накиди.

Зараз Хаджибейська дамба не числиться ні на чиєму балансі. В мерії згодні взяти її на себе, але тільки після ремонту. Комісія планує звернутися до Кабміну, аби розв’язати це питання.

26 февраля, 2020 18:49