Україна і Туреччина нарощуватимуть товарообіг (відео)

Україна і Туреччина нарощуватимуть обсяги торгівлі, і вже незабаром голови держав підпишуть угоду про зону вільної торгівлі.

Про це заявили президенти обох країн вчора під час візиту турецького лідера Реджепа Ердогана до Києва. Також за підсумками зустрічі відбулося восьме засідання Стратегічної ради високого рівня.

«Сьогодні ми провели змістовні та конструктивні переговори. Україна і Туреччина будуть надалі розбудовувати політичне партнерство, взаємодіяти в рамках міжнародної співпраці, співпрацювати в рамках безпеки та в багатьох інших сферах. Ми говорили про війну на Донбасі, анексію Криму, порушення прав людини в Криму. В усіх питання для нас важлива послідовна підтримка Туреччини», — заявив президент України Володимир Зеленський.

«Ми торкнулися всіх аспектів наших відносин: як політичних, так і економічних, а також культурних і туристичних. Ми провели дуже плідні переговори в усіх цих галузях. Ми як два стратегічні партнери, населення країн яких перевищує 127 млн осіб, повинні підписати угоду про вільну торгівлю — і тоді наш товарообіг в наступному році завдяки цій угоді легко сягне 10 млрд доларів. Пропонуємо в березні цього року провести засідання двосторонньої комісії з торговельно-економічного співробітництва», — повідомив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Додамо, що Зеленський і Ердоган обговорили також питання взаємодії в енергетичній сфері, інвестицій в українські проєкти та перебігу реформ в Україні. Окрему увагу під час переговорів лідери держав приділили посиленню безпеки в Чорноморському регіоні. Зокрема, Україна і Туреччина взаємодіятимуть у сфері пошуково-рятувальних робіт у Чорному морі.

4 февраля, 2020 14:38