Стартує другий етап медреформи (відео)

З 1 квітня лікувальні заклади підписуватимуть із Національною службою здоров’я України контракти. Їх є 27 видів.

Кожен із них передбачає різні пакети медпослуг і вимоги до їхнього надання. Інформація про контракти розміщуватимуть безпосередньо у медзакладі чи на сайті Нацслужби здоров’я України з більш детальною інформацією.

«В центрі системи стає не ліжкомісце, а пацієнт і ті медпослуги, які йому потрібні. НСЗУ працює в інтересах третьої особи, тобто в інтересах пацієнта. Ми не фінансуємо ліжкомісця, клініки, ми закуповуємо послуги в інтересах пацієнта», — заявила директор департаменту комунікації Нацслужби здоров’я України Тетяна Бойко.

Серед цих пакетів медпослуг є пріоритетні: лікування інфаркту, інсульту, допомога при пологах та ендоскопічні дослідження для раннього виявлення онкологічних захворювань.

«В деяких закладах планують скорочення послуг, відповідно до задекларованих 27 пакетів по смарт-тендеру, однак враховуючи економічну спроможність, ми бачимо, що ці лікарні можуть бути спроможні в певних межах», — зазначив заступник керівника Одеської ОДА Віталій Свічинський.

Але якщо людина не має декларації та електронного направлення, то вона може розраховувати лише на безкоштовну екстрену допомогу. За всі інші види медпослуг доведеться платити.

11 февраля, 2020 14:47