Рак не вирок: головне — вчасно виявити (відео)

Тиждень боротьби проти раку оголосили в одеських центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Одесити можуть безкоштовно пройти необхідні аналізи та отримати консультації. Лікарі закликають не затягувати із перевіркою стану здоров’я, аби у разі чого виявити хворобу на ранній стадії.

У 20 років Оксані поставили діагноз — «лімфома Ходжкіна». Це не вирок, вирішила дівчина і поборола онкозахворювання за пів року.

Зараз Оксана ще має деякі труднощі зі здоров’ям через пройдену хіміотерапію, однак і не думає засмучуватися. За чотири роки після хвороби вже отримала вищу освіту та почала працювати у б’юті-сфері.

Також дівчина допомагає тим, хто, як і вона колись, зіткнувся з раком. Разом з однодумцями Оксана створила бібліотеку у відділенні гематології обласної лікарні. Все, аби хворим легше було проходити лікування.

В Європейському регіоні ВООЗ щорічно діагностує трохи більше як 4,5 мільйона нових випадків раку. Понад 2 мільйони осіб вмирають від різних форм цього захворювання.

Щодо Одеси, то в місті статистика трохи краща за регіональну.

Лікарі радять не затягувати з відвідуванням медиків: жінкам після 40 років варто раз на рік звертатися до гінеколога та мамолога, чоловікам — здавати аналіз на простатичний специфічний антиген, який, до речі, для одеситів проводять безкоштовно.

Також варто стежити за станом родимок та обов’язково лікувати хронічні захворювання, які можуть призвести до раку. Ще важливо правильно харчуватися та вести здоровий спосіб життя.

Експерти зауважують: не слід доводити себе до нав’язливих ідей, треба лише уважніше ставитись до свого організму.

Цей тиждень у всіх одеських центрах первинної медико-санітарної допомоги оголосили тижнем боротьби проти раку. Можна прийти в медзаклад і безкоштовно пройти ендоскопію, огляд мамолога та уролога.

4 февраля, 2020 19:28