Рада попередньо підтримала посилення захисту тварин (відео)

Верховна Рада підтримала проєкт Закону про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами за основу в першому читанні. Документ набрав 318 голосів «за».

Мета законопроєкту: впровадити європейські цінності щодо братів наших менших.

«Ключові зміни — те, що тепер не можна так просто проводити над ними досліди, що не буде евтаназії над тваринами, що не можна утримувати тварин у підвалах і не можна жебракувати з тваринами. Я вважаю, що це позитивні явища для суспільства і гуманного поводження», — заявила народний депутат Наталія Піпа.

«У 2013 році була ратифікована Європейська угода про захист домашніх тварин, проте жодної норми не було імплементовано. Зоозахисна спільнота та екологи просять підтримати цей законопроєкт, але ми також отримали висновки Академії наук України, з якими готові попрацювати до другого читання», — повідомила голова підкомітету Комітету з питань екологічної політики та природокористування Юлія Овчинникова.

Документ також запроваджує відповідальність за використання тварин як моделей, що є поширеною практикою й в Одесі. Зазначимо: закон набуде чинності лише після позитивного голосування в другому читанні й підписання спікером Верховної Ради та президентом.

5 февраля, 2020 16:57