Провокації в зоні ООС влаштували незацікавлені в мирі сили, — РНБО

Збройні провокації на лінії розмежування здійснюють сили, не зацікавлені у тому, щоб переговори в «Нормандському форматі» відбувалися надалі.

Про це після сьогоднішнього засідання заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони.

«Нам потрібен “Нормандський формат” для того, щоб ми припинили війну, яка є в нас на території Донецької та Луганської областей. Я не можу сказати, що всі в цьому зацікавлені. І ті, які не зацікавлені, вони постійно роблять певного роду провокації, які відбулись сьогодні», — заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.

Нагадаємо, сьогодні вранці незаконні збройні формування відкрили артилерійський вогонь по позиціях 72-ї та 93-ї окремих механізованих бригад. Унаслідок провокації один наш воїн загинув, двоє зазнали поранень. Нразі ситуація в зоні проведення ООС спокійна.

«Після п’ятої години ранку незаконні збройні формування ОРДЛО відкрили артвогонь по позиціях 72-ї та 93-ї окремих механізованих бригад. Ворог також застосовував артилерійські системи калібру 152 мм. Після того о 5:15 штурмовими групами вони здійснили спробу по трьох напрямках атакувати спостережні пости цих двох бригад», — повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ Руслан Хомчак.

«Я хотів би звернути увагу, що є у нас устав ООН, 51-ша стаття ООН, що українська сторона має право відповідати на всі ці провокації відповідним вогнем», — зазначив секретар РНБО.

Додамо, тему сьогоднішньої провокації міністр закордонних справ України Вадим Пристайко має намір обговорити на засіданні Ради Безпеки ООН, що відбудеться сьогодні о 22:00 за київським часом.

18 февраля, 2020 19:34