Одесити скаржаться на стихійну торгівлю поблизу ринку «Привоз» (відео)

Свіжа зелень та соління — прямо під домом. Мешканці будинку на Катерининській вже майже рік борються зі стихійною торгівлею поблизу.

Кажуть: через мініринок тут стало брудно. Скаржаться на це й співробітники магазинів поруч.

Всі неодноразово зверталися до чиновників та правоохоронців, але ті так нічого й не зробили. Зі свого боку продавці запевняють, що діватися їм нікуди: орендувати місце на «Привозі» дорого, а гроші заробляти треба.

Ящики із зеленню, овочами та солінням — і все прямо на тротуарі. Місцеві мешканці кажуть: стихійний ринок з’явився тут восени минулого року. Та нарікають, що через це стало дуже брудно. Жаліються на стихійну торгівлю й співробітники місцевих магазинів. Запевняють: неодноразово зверталися до поліції, але правоохоронці їм так і не допомогли. Кажуть, бруд від стихійної торгівлі не єдина проблема. Іноді продавці перекривають доступ до пандусів та розміщують свої точки на парапетах.

Самі ж продавці переконують: змушені тут торгувати, аби вижити. На «Привозі» працювати вкрай невигідно: орендувати місце задорого. Галина Семенівна має інвалідність третьої групи, перенесла дві операції. Пенсії на життя не вистачає, тож доводиться продавати тут.

Стихійна торгівля процвітає тут вже майже рік. Місцеві мешканці кажуть: продавці нібито комусь платять за можливість тут працювати. Ми провели експеримент, аби дізнатися, хто ж бере гроші за незаконну торгівлю на тротуарі. Схема проста: приходиш із товаром, займаєш місце, а вже потім підходить якась людина і називає ціну. Кому насправді платять гроші, продавці не знають. За їхніми словами, кошти за оренду збирає нібито співробітниця магазину взуття, але менеджерка цієї крамниці все спростовує.

Тим часом міські чиновники постійно звітують про боротьбу зі стихійною торгівлею в Одесі. За останній місяць прибрали декілька десятків незаконних точок.

Однак до цього місця поблизу «Привозу» вже майже рік дібратися не можуть.

19 февраля, 2020 17:24