Одеситам вкидають тези негативу, — науковець (відео)

Щоб зміцнити Україну, громадяни мають взаємодіяти одне з одним, спираючись на почуття гідності та поваги як до себе, так і до інших.

Особливо це стосується таких регіонів, як Одеський, де проживають українці понад 130 національностей.

«Одеса має свій колорит. Уже коли ці громадяни навчились взаємодіяти, дійсність чи обставини, в яких вони перебувають, і спонукають до того, що вже вироблені оці алгоритми й моделі взаємодії партнерської. Коли ви любите Одесу — ви любите Одесу, ви любите майбутнє Одеси, майбутнє своїх дітей в Одесі. І ця любов спонукає вас взаємодіяти, і це те, що націлює на об’єднання, а не на розбрат», — прокоментувала науковець, релігієзнавець Оксана Горкуша.

Одеса відіграє для України важливу роль як морське місто й мегаполіс, в якому й раніше вибудовувалися успішні моделі взаємодії різних етносів. А отже, і побудувати гуманне суспільство — це не проблема, переконана науковиця.

«Я думаю, що є перспективи. Незалежно від того, що є всі ті тези розбрату, які вкидаються в Одесу, є можливість і перспектива чинити опір тим негативним тезам, які намагаються сепарувати людей за расою, мовою чи історіографічною ознакою», — зазначила Оксана Горкуша.

17 февраля, 2020 19:37