Медичні заклади не закриватимуть, — НСЗУ (відео)

Українські лікарні не закриватимуть. Так само не буде скорочення медичних працівників.

Все це міфи, на яких спекулюють окремі представники політичних сил напередодні місцевих виборів, — стверджують у Національній службі здоров’я.

«Чи закриваються лікарні? Ні. Чи змінюються вони? Так. Вони будуть змінюватися відповідно до того, чи можуть вони надати якісну медпослугу пацієнту, чи не можуть», — прокоментувала начальник управління комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Зміни в лікарнях пояснюються впровадженням медичної реформи вторинної ланки, яка передбачає укладання контрактів між лікарнями та Національною службою здоров’я.

Станом на сьогодні до НЗСУ подали заяви понад 1500 медичних закладів.

«Лікарні зараз подаються до нас на контракти. Вони будуть подаватися. У нас 26 видів медпослуг. Вони можуть подаватися на будь-яку кількість з них. Все залежить від того, чи відповідають вони вимогам, чи ні», — повідомила Тетяна Бойко.

Посадовець також зазначила: рішення про реорганізацію чи реструктуризацію медичних закладів ухвалює місцева влада. І додамо: після реформи вторинної ланки рівень зарплат лікарів буде встановлювати головний лікар, обмежень у вигляді тарифної сітки не буде.

26 февраля, 2020 14:50