Картопля у 2020 році може подорожчати до 25 грн за кілограм (відео)

Картопля влітку-восени 2020 року може подорожчати.

Це зумовлено тим, що площі посівів картоплі суттєво скорочуються, а держава ігнорує проблеми галузі. Б’є по приватному бізнесу й зростання імпорту картоплі з Росії та Білорусі.

«Частка падала по 10 % на рік, тобто люди постійно скорочують площу картоплі у себе на городі, віддаючи перевагу ягідним культурам, тому що з ними працювати легше. Значно легше продати суницю на базарі й отримати за це гроші відпрацьовувавши півтора місяця або менше. Якби ця галузь була бодай якось підтримана державою, то, продавши мільйон тонн картоплі за кордон, держава отримала б близько 1 мільярда 200 тисяч євро. Водночас підтримка на вітчизняний АПК зараз менша, ніж продаж 1 мільйона тонн картоплі», — прокоментувала директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

За словами експертів, якщо держава не зверне увагу на картопляну галузь, а приватний бізнес із вирощування картоплі буде змушений скоротити витрати через фінансові ризики, вартість одного кілограма картоплі в Україні може сягнути 25 гривень.

11 февраля, 2020 14:54