Одесса
9 Co
USD

До Одеси прибуло судно з Китаю: екіпаж здоровий (відео)

В Одеському порту пришвартувалося вантажне судно, яке прибуло з Китаю.

Ажіотаж навколо заходження цього контейнеровоза пов’язаний із побоюванням поширення нового китайського коронавірусу. Підсилило резонанс те, що у деяких членів екіпажу місяць тому виявили підвищену температуру.

Однак медики запевнили, що це через ГРВІ. До прибуття в Україну судно заходило в порти в Єгипті, Лівані, Туреччині та Румунії, де екіпаж проходив медичну перевірку.

«Судно 16 січня перебувало в Китаї, наразі прибуло з порту Констанци, Румунія. На судні перебуває 25 членів екіпажу, переважна більшість — громадяни Шрі-Ланки. Дев’ятеро з Китаю», — повідомив помічник начальника Одеського прикордонного загону Олександра Ковтун.

І хоча максимальний термін інкубаційного періоду вірусу становить 14 днів, а з часу заходження в останній китайський порт минуло 27, одеські медики також оглянули членів екіпажу.

«За шість годин капітан судна надає декларацію про безпечність епідеміологічного стану судна. По прибуттю виходять фахівці санітарно-карантинної служби та вимірюють температуру. Ніяких захворювань та підозрілих немає. Всі здорові та знаходяться на контролі», — заявив директор Одеського обласного лабораторного центру МОЗ Віталій Гончаров.

Контейнеровоз перебуватиме в Одеському порту два дні. Вантаж на наявність вірусу не перевірятимуть: в цьому потреби немає. Додамо, в Одеському лабораторному центрі поки що немає тест-систем для виявлення коронавірусу, дослідження за потреби проводитимуть у столиці.

14 февраля, 2020 14:46