В Одеській області допрацьовують план громад (відео)

Сичавку до Визирки чи до Южного? В селі вже третій рік не можуть визначитися. Часу думати вже немає: восени вибори до місцевих рад пройдуть на новій територіальній основі.

Мешканці мітингують під стінами облдежадміністрації, аби достукатися до влади та донести свої побажання. В ОДА тим часом обговорюють перспективний план громад.

Приблизно сотня мешканців Сичавки звернулася до голови Одеської облдержадміністрації Максима Куцого із вимогою приєднати їхнє село саме до Визирки. Кажуть, що це економічно вигідно. Однак деякі їхні односельці — проти. Конфлікт навіть дійшов до суду.

Поряд із жителями Сичавки мітингують мешканці Тузлівської ОТГ: у перспективному плані громад не побачили своєї. Як з’ясували, їх хотіли приєднати до Жовтоярської через те, що чинна ОТГ занадто мала. Мітингувальники розглядають варіанти об’єднання із сусідніми Базар’янкою та Дивізією.

Тим часом в облдержадміністрації тривають останні робочі наради щодо затвердження перспективного плану громад. Часу до завершення реформи обмаль, проте консенсусу поки немає. Конфліктне питання й через Крижанівку, Дофінівку та Фонтанку.

Експерт із Всеукраїнської асоціації громад Ігор Абрам’юк пропонує декілька варіантів: об’єднати у Фонтанську ОТГ Чорноморське, Олександрівку, Нову Дофінівку, Крижанівку та власне Фонтанку. Можливо, ще й Григорівку. Або ж три плюс три: Крижанівка, Фонтанка, Олександрівка та Дофінівка, Чорноморське, Нові Білярі.

Але такий сценарій, на думку експерта, малоймовірний. Ідеологія реформи в тому, щоб ОТГ мали відносно однакові можливості розвитку. Обіцяють дати шанс і на виправлення помилок: асоціація пропонуватиме ухвалення закону про можливості переформування громад.

До речі, восени місцеві вибори мають пройти вже на новій територіальній основі. Деталі про формування громад в Одеській області дивіться у «Підсумках тижня» у суботу о 20:00.

11 февраля, 2020 14:52