Верховна Рада попередньо зменшила кількість нардепів до 300 (відео)

Парламент попередньо зменшив конституційний склад Верховної Ради до трьохсот людей. А ще закріпив пропорційну виборчу систему.

Таке рішення підтримали 236 народних депутатів. Ще 40 висловились проти, 86 утримались, 31 не голосував.

«Это очень хорошее решение. Не нужно много депутатов, нужно 300 человек. И достаточно, чтобы они были профессионалами и могли реально генерировать законодательство, которое необходимо украинскому народу. Сегодня я не могу сказать, что это у нас присутствует», — заявив народний депутат («Опозиційна платформа — За життя») Віктор Чорний.

«Ми проти. Ми наполягаємо на тому, щоб все було, як є. Щоб мажоритарники могли приймати в приймальнях людей, вирішувати питання своїми зверненнями, і все-таки нардеп може достукатися до будь-якого кабінету, а так це буде стадо, яке буде працювати на олігархів», — повідомив народний депутат (депутатська група «Довіра») Сергій Шахов.

Нагадаємо, законопроєкт щодо скорочення кількості народних депутатів вніс президент Володимир Зеленський у вересні минулого року. Вже у грудні Конституційний суд України визнав документ таким, що відповідає Конституції.

«Найголовніше, що в цьому законопроєкті також передбачається не тільки скорочення чисельності народних депутатів, а й фіксування чисельності на конституційному рівні. Тому не можна буде повернутися знову до мажоритарної складової», — зазначив народний депутат («Слуга народу») Олександр Качура.

4 февраля, 2020 19:32