Бебі-бокс «Вікно життя» відкрили у пологовому будинку № 4 (відео)

Ще одне «Вікно життя» з’явилося в Одесі. Шостий в місті сучасний бебі-бокс відкрили в пологовому будинку № 4. Оновленням і встановленням конструкцій займається соціальна платформа «Добра справа».

«У нас остался еще один роддом на поселке Котовского, и мы, скажем так, в Одессе сделали все, что могли. Кроме того, будем заниматься информированием с помощью полиции тех людей, которые могут оказаться в ситуации, когда им подобное окно пригодится», — розповів представник соціальної платформи «Добра справа» Анатолій Кавун.

Конструкція дає змогу непомітно покласти небажаного малюка в теплий, м’який бокс. Через деякий час в приміщенні пологового будинку спрацьовує сигналізація. Мати чи батько можуть піти до того, як медики почують сигнал і заберуть дитину. Це шанс зберегти малюку життя, не побоюючись кримінальної відповідальності.

«Это касается тех мам, которые пытаются оставить ребенка в саду, на скамейке, в худшем случае выбросить его в бытовые какие-то отходы. И на сегодняшний день единственным спасением жизни этих малышей является бокс “Окно жизни”. Был один случай. Это было лет 15–20 назад, когда нам принесли ребеночка, очень красивого, в кружевах и оставили в сумке у порога женской консультации», — повідомила директорка КП «Пологовий будинок № 4 ОМР» Марія Хіменко.

Наразі волонтери планують відкривати бебі-бокси й в області, де проблема покинутих немовлят стоїть більш гостро, ніж в місті. Поки що єдине «Віно життя» працює в Роздільній.

За минулий рік в Одесі бебі-бокси зберегли життя одного малюка. За весь період існування мережі — шістьох. А в Україні «Вікна життя» врятували від загибелі тридцять три дитини.

20 февраля, 2020 17:11