Батьки мають більше уваги приділяти безпеці дітей в інтернеті (відео)

В Україні удосконалять законодавство щодо захисту дітей від насильства.

Це зумовлено тим, що дедалі частіше трапляються випадки, коли неповнолітні стають жертвами онлайн-злочинців.

Ці люди можуть видавати себе за підлітків, вступати в контакт із дитиною й просити надіслати інтимні фото. Далі починається шантаж або ж фотографії потрапляють у відкритий доступ.

«Internet Watch Foundation, коли проводили дослідження, вони побачили, що чотири з п’яти матеріалів, які зображують сексуальне насильство над дитиною, публікуються в Європі. Взагалі, їх діяльність показує, що кожні п’ять хвилин в інтернеті з’являється фото чи відео з сексуальним насильством над дитиною. 40 % матеріалів зображують дітей віком до 10 років. Кожна третя фотографія — це особисте селфі дитини», — заявив уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

Щоб розказати дітям правила поведінки в інтернеті, Міністерство цифрової трансформації планує тренінги у всіх школах України. Кожен охочий може стати волонтером проєкту.

«Потрібно зайти на сайт https://stop-sexting.in.ua/, знайти там внизу вкладку “Стати волонтером” і пройти навчання. Воно складатиметься з двох частин. Перший раз ми навчаємося близько двох годин, це загальні речі про безпеку дітей в інтернеті, в першу чергу про сексуальну безпеку. Другий раз — це вже методологія, як проводити ці заняття з дітьми. Після цього ви заповнюєте форму безпеки. Є певні правила, після яких ми лише допускаємо волонтера до школи», — повідомила радник із питань безпечного інтернету при Мінцифри Анастасія Дьякова.

Зазначимо, що саме сьогодні світ відзначає День безпечного інтернету. До речі, 85 % батьків в Україні не знають, куди їм звернутися, якщо їх діти зазнають проблем в інтернеті.

11 февраля, 2020 18:41