Одесса
6 Co
USD

Імпорт із КНР в Україну впаде через коронавірус, — експерт (відео)

Через поширення коронавірусної інфекції з Китаю впали світові ціни на нафту.

Економічні експерти кажуть: для України це плюс, оскільки ми імпортуємо бензин та дизельне паливо з-за кордону. Тож незабаром можна очікувати незначного здешевлення пального.

«Поширення коронавірусу вже має певні наслідки. Наприклад, падіння цін на нафту майже на 10 %, із 65 доларів за барель до сьогоднішніх 59. Це серйозне падіння. Для України це добре, оскільки ми імпортуємо енергоносії та пальне», — прокоментував голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Китай для України — важливий торговельний партнер. Тому поширення коронавірусу призведе до змін у торгівлі. Для Одеси це може загрожувати зменшенням митних надходжень, адже саме через наші морські ворота до України потрапляє більшість товарів із КНР.

«Китай на сьогодні — це найбільший торговий партнер. Сім відсотків з експорту, а з імпорту взагалі лідер. З великим відривом. Близько 17 % нашого імпорту — це імпорт з Китаю. Безумовно, можна очікувати, що на час вірусу за січень-лютий імпорт до України зменшиться», — повідомив Андрій Новак.

Експерт також вважає, що так званий сірий імпорт із Китаю теж зменшиться. Все тому, що небезпека поширення коронавірусу з Китаю має широкий розголос у медіа та суспільстві, тож продавці та покупці не ризикуватимуть життям.

30 января, 2020 14:50