Швидких висновків щодо причин авіакатастрофи літака МАУ не буде (відео)

Авіакатастрофа Boeing 737 МАУ спричинила багато суперечок і підозр.

Доводити свою невинуватість тепер будуть виробники двигунів і самого літака.

«Літак нещадно експлуатували, літак всі дні літав у чотирьох чи п’яти країнах Європи. І це навантаження. І сказати, що сама система така бездоганна, що сама може все виправити… Але ж можуть виникнути якісь механічні причини, може виникнути поломка через вузли, але розвиток і реалізацію її практично неможливо прорахувати. Це тільки фахівці. І я вам скажу, що ми не отримаємо в найближчий час швидких висновків», — повідомив експерт із питань безпеки Сергій Шабовта.

Попри можливі пошкодження «чорних скриньок», їх розшифрування має дати відповіді на багато запитань, зауважує експерт.

«Розшифровка “чорних скриньок” — це не екстремальна подія, тому що інформація знімається після кожного польоту, аналізується, чи не було аварійних показників під час перельоту, який закінчився посадкою. Чи, можливо, це буде аналіз дій екіпажу, бо другий бортовий самописець якраз показує ситуацію, яка була в кабіні пілота», — зазначив Сергій Шабовта.

Зазначимо, що нині триває розслідування причин авіакатастрофи літака МАУ, що виконував рейс із Тегерана до Києва. У Раді нацбезпеки і оборони України називають чотири імовірні версії трагедії: ракетний обстріл, зіткнення з іншим летючим об’єктом, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, а також вибух всередині літака внаслідок терористичного акту.

9 января, 2020 18:36