Уряд планує поділити Болградський район на кілька громад (відео)

Протистояння громад на півдні Одещини. Уряд хоче поділити Болградський район на кілька громад, це і викликало сьогодні бурхливу реакцію на робочій нараді в ОДА.

Адже від самого початку децентралізації жителі Болградського району намагаються зберегти його як окрему адміністративно-територіальну одиницю. Мовляв, розподілення на ОТГ може викликати міжетнічні непорозуміння.

«В любом случае больше 22 национальностей живут и якобы сохраняют болгарскую культуру. Но законом Украины никто не запрещает, чтобы каждое село соблюдало свою культуру, обычаи и традиции», — зазначив голова Городненської селищної ради Миколай Богоєв.

Перспективний план формування територій громад Одеська облдержадміністрація має якнайшвидше подати до Кабміну. Та після консультації з Мінрегіоном наявний план вирішили доопрацювати.

«Мы не пришли к окончательному заключению. У нас есть еще время до вторника, есть некоторые планы на эти выходные по сходам сельсоветов. Мы хотим услышать мнение всех, поэтому до вторника ждем и тогда будем принимать окончательное решение, в частности по Болградскому району», — повідомив перший заступник керівника Одеської ОДА В’ячеслав Овечкін.

Нагадаємо, раніше обласна державна адміністрація завершила розроблення змін до проєкту перспективного плану формування територій громад. Він охоплює 100 % території області.

24 января, 2020 15:02