Одесса
5 Co
USD

Свої п’ять копійок: в Одесі створюють гігантську скульптуру (відео)

Урочисто та з іскорками від зварювального апарата. В Центрі креативних мистецтв одеський скульптор Кирило Максименко приварив перші п’ятикопійчані монети до майбутньої гігантської скульптури.

Художник також презентував макет свого проєкту: витвір досягне шести метрів заввишки та важитиме дві тонни. Він стане найбільшим арт-об’єктом з монет у світі.

Горстка п’ятаків, та від душі. Володимир — колишній військовий, він привіз зі сходу України монети для скульптури. Чоловік зізнається, у макеті майбутнього витвору побачив задум творця по-своєму.

Автор ідеї «Свої п’ять копійок» — скульптор Кирило Максименко. Він презентував частину майстер-моделі. Її довжина — понад два метри. До того ж скульптор після урочистого приварювання дав змогу кожному гостю презентації долучитися до процесу за принципом лотереї. А за вхід потрібно було заплатити символічні п’ять копійок. Ці монети також підуть на створення змії, яка кусає себе за хвіст.

Нагадаємо, створити незвичайну скульптуру Максименко вирішив після того, як з ужитку вивели монети номіналом одна, дві та п’ять копійок. Після цього він оголосив збір для створення своєї шестиметрової скульптури.

Майстер навіть не розраховував, що отримає такий зворотний зв’язок з усіх регіонів України. Монети надходили з Києва, Львова, Рівного, Дніпра та Ужгорода. Наразі українці зібрали майже 87 % від необхідного об’єму, а монети досі надходять. Автор проєкту заручився чималою підтримкою партнерів, яких також зацікавила ця ідея. Створюватимуть скульптуру за допомогою високотехнологічного зварювального устаткування «Патон».

Кирило планує завершити роботу над об’єктом до 1 жовтня 2020 року. Зараз скульптор шукає найкраще місце для свого творіння. Попередньо він вибрав ріг Польського узвозу і вулиці Буніна. Аналогів такої скульптури у світі немає.

20 января, 2020 19:03