Одесса
6 Co
USD

Реставрація трьох будинків на Гоголя добігає кінця (відео)

До літа планують завершити реставрацію будинків на Гоголя, 5, 7 та 9. Якщо, звичайно, посприяє погода.

Йдеться про Будинок з атлантами та прилеглий до нього дохідний будинок Шемякіна, в якому жив видатний учений Володимир Філатов. Там вже відреставрували фасад, мансарди, дах, встановили блискавкозахист та вогнебіозахист. Планують також прибрати кабелі з фасадів.

На роботи пішло більше ніж 20 мільйонів гривень.

«В данный момент 90 % работ завершены. Также сделана замена и реставрация лепного декора, он имеет срок эксплуатации. Применены материалы согласно проектной документации. Я думаю, при хороших погодных условиях в ускоренном темпе работы будут завершены», — повідомив керівник реставраційних робіт у будинках на вул. Гоголя Самвел Давтян.

Найскладнішим виявилося переконати деяких мешканців перенести кондиціонери з фасадів. Також залишились поки й балкони з вагонки.

«Работа проводилась. Но 70 % успешно, а 30 % — не смогли, еще есть жильцы, которые привыкли ко всему плохому, нахалстроем», — розповіла Світлана, яка мешкає на вул. Гоголя.

Нагадаємо, роботи в прибуткових будинках Фальц-Фейна і Шемякіна почали в серпні минулого року. А от щодо реставрації сумнозвісного сусіднього будинку Гоголя посадовці поки конкретної інформації не надають: зв’язку з власниками будівлі немає, бо вони мешкають не в Україні.

22 января, 2020 16:49