Профспілки вишів Одеси виступають проти нового Трудового кодексу (відео)

Профспілкові організації університетів Мечникова та Ушинського виступили за відкликання проєктів законів № 2584 і 2708 для доопрацювання, а також за їх експертизу в Міжнародній організації праці.

Експерти кажуть: проєкт закону про працю позбавить працівників правового захисту, а профспілок — здатності їх захищати.

«Цей законопроєкт дає більше повноважень роботодавцю щодо звільнення. Тобто роботодавець має право розірвати трудовий договір з власної ініціативи за будь-що», — заявив голова профспілкової організації ОНУ ім. І. І. Мечникова Вадим Пєнов.

Згідно з новим Трудовим кодексом, понаднормова робота стане офіційною й оплачуватиметься у п’ять разів нижче, ніж раніше. До того ж скасують деякі соціальні гарантії працівникам, а це знизить захист матерів з маленькими дітьми, ба більше — полегшить роботодавцям їх звільнення.

Нагадаємо, 27 грудня, Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт «Про працю». Як заявив міністр економіки Тимофій Милованов, мета документа — підвищити офіційну зайнятість і рівень зарплат в країні. Милованов також зазначив, що новий закон необхідний, оскільки Кодекс законів про працю застарів і давно не захищає працівників.

15 января, 2020 14:44