Посадовців податкової викрили на хабарі у 25 тисяч доларів (відео)

Виконувач обов’язків начальника податкової служби в Одеській області та його перший заступник пропонували 25 тисяч доларів керівнику структурного підрозділу обласної прокуратури, аби той закрив очі на системне отримання хабарів від підприємців.

Момент надання грошей та спроби «налагодити схему» зафільмували та передали до НАБУ. Як з’ясували правоохоронці, це був перший транш. Надалі підозрювані нібито планували щомісячно передавати гроші в обласну прокуратуру та в Київ. Зі слів фігурантів, питання мали вирішити й у ДБР та в СБУ, аби «не підставляти» працівника прокуратури.

— Будет вот эта, я думаю, в декабре она будет не меньше. Мы может, выйдем на большую сумму, тогда будем обсуждать.
— Так там какая-то константа?
— Нет, там плюс-минус — отчиталась Киеву, минус тем людям, что здесь работают.

«Службові особи пообіцяли, запропонували та надали 25 тисяч доларів за непритягнення до відповідальності податкової за отримання неправомірної вигоди від підприємців», — повідомив директор Одеського теруправління НАБУ Володимир Деулін.

За матеріалами слідства, тиск на підприємців посадовці почали восени: злочинна схема запрацювала з листопада.

На корупційний скандал відреагував керівник Державної податкової служби Сергій Верланов, він відсторонив усе керівництво одеського управління та розпочав перевірку. Обом фігурантам повідомили про підозру. Їм загрожує від чотирьох до восьми років позбавлення волі, можливо, із конфіскацією майна. Виконувача обов’язків керівника затримали.

14 января, 2020 14:25