Одесса
5 Co
USD

Одесити занепокоєні будівництвом на схилі в Аркадії (відео)

Одесити обурені берегоукріплювальними роботами в Аркадії, які більше схожі на будівництво нового готелю.

Люди побоюються чергового обвалу та скаржаться, що їх залишають без зеленої зони. Про те, що це саме зведення багатоповерхівки, яке ще й ведуть із порушеннями будівельних норм, стверджує і фахівець з берегоукріплювальних робіт.

Ще влітку минулого року на північній частині пляжу під колишнім санаторієм «Росія» звели паркан. За ним на території у декілька гектарів з’явилась спецтехніка та будматеріали. Згодом очевидці зафіксували, як екскаватори зірвали тут значну частину схилу. Усе це спровокувало хвилю обурення одеситів, яка не вщухає і досі.

Згідно з офіційною версією Одеської міськради на цій частині схилів проводять лише берегоукріплювальні роботи. На інформаційному стенді поряд із будмайданчиком вказано, що їх виконує ТОВ «Бурові технології», а замовником виступає управління інженерного захисту та розвитку узбережжя Одеської міськради. Водночас згідно із містобудівними умовами та обмеженнями, виданими управлінням архітектури та містобудування тієї ж міськради, насправді тут зводять семиповерховий готель.

Про те, що характер цього будівництва більше відповідає зведенню багатоповерхівки, а роботи проводять із порушеннями, небезпечними для життя одеситів, стверджує й фахівець з берегоукріплювальних робіт.

Анатолій Рашевський має стаж у будівництві понад пів століття. Каже, свого часу працював на посаді головного інженера у будівельному управлінні тресту «Чорноморгідробуд». У цей період серед іншого контролював і зведення одеських протизсувних споруд. Тож добре знає, як відрізнити такі роботи від будівництва чергової багатоповерхівки. За словами фахівця, найгірше — те, що під цим схилом пустотіла порода ґрунту, під яким ще й проходить течія, тому будівництво тут взагалі небезпечне.

Тож як вийшло так, що роботи у цій зоні дозволили, — велике питання, зокрема і до правоохоронців.

17 января, 2020 18:54