Одесса
6 Co
USD

Новий Виборчий кодекс: як тепер голосуватимемо? (відео)

Кандидату на пост мера Одеси доведеться викласти один мільйон триста сорок тисяч гривень. Такі підрахунки оприлюднили в Комітеті виборців України.

Нагадаємо, наступні вибори пройдуть вже за новими правилами. Виборчий кодекс передбачає пропорційну систему з відкритими партійними списками.

Прохідний бар’єр буде 5 %. Виборці обиратимуть не лише партію, а й кандидата від неї.

Звичної мажоритарки вже не буде, однак на виборах до міських, сільських та селищних рад, де населення становить до 90 тисяч осіб, діятиме багатомандатна мажоритарка: там обиратимуть від двох до чотирьох депутатів на один округ.

«Плюс — то, что у нас новая избирательная система, минус — то, что это не совсем открытые списки, там есть девять неприкасаемых. Для того чтобы менялась очередность внутри региональных списков, необходимо, чтобы человек набрал не меньше 25 % обязательной квоты. То есть дополнительный барьер и избирательный залог. Для меня сегодня самый большой минус — это избирательный залог, который из предохранителя превратился в реальный барьер», — прокоментував голова Одеської обласної організації «Комітет виборців України» Анатолій Бойко.

23 января, 2020 14:45