Літак МАУ розбився у Тегерані: що вже відомо? (відео)

Авіатрагедія в Ірані. Літак «Міжнародних авіаліній України» зазнав аварії, ледь вилетівши з аеропорту Тегерана. 176 осіб загинуло, серед них 11 українців.

Український літак Boeing 737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» прямував до Києва та зазнав аварії біля тегеранського Міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні.

Загинуло 167 пасажирів, серед яких громадяни України, Канади, Ірану, Німеччини, Швеції та Афганістану, а також дев’ятеро членів екіпажу.

Командиром літака був Володимир Гапоненко. Він мав одинадцять тисяч шістсот годин нальоту. Інструктор Олексій Наумкин відлітав дванадцять тисяч годин. Другий пілот Сергій Хоменко також був досвідченим: мав сім тисяч шістсот годин нальоту. Бортпровідниками були: Катерина Стадник, Марія Микитюк, Валерія Овчарук, Юлія Сологуб, Ігор Матків та Денис Лихно.

Також, за інформацією голови Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова, на рейс з Тегерана до Києва не сіли два пасажири. Як вже відомо, вони не громадяни України.

В авіакомпанії МАУ заявили: Boeing 737, що розбився, був зовсім новим. Літак отримали у 2016 році безпосередньо з заводу концерну.

Обидва бортові самописці лайнера вже знайшли. Влада Ірану вирішує, хто саме і де їх розшифровуватиме.

В Державіаслужбі повідомили, що за дорученням президента Володимира Зеленського при Раді нацбезпеки і оборони України створили оперативний штаб.

Після позачергового засідання уряду президент зазначив, що вже ввечері до Ірану вилетить український літак із фахівцями експертної та пошуково-рятувальної груп.

Додамо, що Міністерство закордонних справ України створило гарячу лінію для надання інформації про трагедію. В Міжнародному аеропорту «Бориспіль» забезпечили психологічну підтримку родичам та іншим людям, які могли постраждати внаслідок аварії.

8 января, 2020 18:40