Картини Айвазовського з колекції ОХМ в Ризі переглянуло 45 тис. відвідувачів (відео)

Велика мистецька подорож до Латвії. Десять картин Айвазовського з колекції Одеського художнього музею щойно повернули з Риги до рідних стін.

Унікальні роботи входили до складу виставки «Метафізика світла. Живопис Івана Айвазовського». Вона тривала три місяці в Латвійському національному художньому музеї. За цей час картини встигли побачити майже пів сотні тисяч людей із різних куточків Європи. Байдужим не залишився ніхто.

«Услышав эту цифру, я была очень удивлена, потому что для Одессы это вообще невероятно. Невероятная цифра. Было очень таким трогательным моментом, потому что организаторы выставки — в Риге. Они оставили книгу отзывов и наблюдений, и в ней было полностью исписано триста страниц отзывов. Я посмотрела, что приезжали на эту выставку со всей Европы», — прокоментувала кураторка Одеського художнього музею Маша Целоєва.

Зазначимо, експонування картин за кордоном Одеський худмузей не практикував 15 років. Оформлення документів, транспортування — все це було у новинку, зізнаються музейники, але того вартувало. Найбільший попит мав портрет Пушкіна.

Сьогодні картини, за якими вже встигли засумувати одесити, повернули на звичні місця.

Зауважимо, в Одеському худмузеї найбільша в Україні колекція робіт Айвазовського. Значна частина залишилась в галереї Феодосії.

22 января, 2020 19:05