Игровые приставки, коты и заключенные: министр юстиции посетил СИЗО в Одессе

Министр юстиции Денис Малюська без предупреждения посетил СИЗО в Одессе и рассказал об условиях, в которых находятся заключенные.

Об этом он сообщил на своей странице в соцсети Facebook.

«Продовжив практику візиту у тюрму без попередження у неділю. Цього разу відвідав СІЗО у Одесі», — написал он.

По словам главы министерства, в указанном заведении, как и в других, находятся много людей, смысла для содержания которых он не видит.

«Нижче виклав фото з жінкою, засудженою за господарський (білокомірцевий) злочин та яка перебуває у СІЗО з 2014 року. Кримінальне провадження триває з 2008 року. Також натрапив на хлопця 17 років, який обвинувачується у крадіжці (уже був засуджений за аналогічний злочин (умовно) раніше). А також на чоловіка, який обвинувачується у шахрайстві (неповернення боргу за розпискою) та справу якого переглядає уже третій склад суду першої інстанції», — написал глава министерства.

Денис Малюська считает целесообразным подать законопроект, который позволит «отфильтровать из тюрем тех, чье пребывание там неуместно».

Также министр рассказал, что условия содержания и само здание «мягко говоря, желают лучшего». Он также отметил, что работники СИЗО проживают и работают в условиях, которые не намного лучше, чем у заключённых, и это необходимо исправить.

Кроме того, в СИЗО не решена проблема наркозависимых.

«На метадоновій замісній терапії перебуває лише одна особа на усе СІЗО. Наркозалежних там набагааааато більше», — отметил Денис Малюська.

Малюська также заявил, что не понимает запрета на использование игровых приставок в учреждении. Если не найдет аргументации для этого «правила», то отменит его.

«Один із ув’знених поскаржився на заборону використання ігрових консолей та приставок. Теж не розумію цієї заборони та, якщо не отримаю належної аргументації, зніму її уже найближчими днями. Дорослі чоловіки місяцями (іноді роками) сидять у маленьких камерах і виходять лише на годину на добу прогулятися у тісному дворику. Їм потрібно чимісь себе заняти протягом доби. Книги та телевізор – не завжди достатній вихід. Умови для заняття фізичними вправами теж далеко не ідеальні», — пишет министр юстиции.

Единственный плюс в Одесском СИЗО – это коты.

«Коти/кішки усюди, і це не особливість цього СІЗО, їх багато у великій кількості установ. Одне з кошенят видряпалося і погуляло у мене на плечах (фото нижче). Розумію чому багатьом ув’язненим це до душі», — рассказал Малюська.

27 января, 2020 8:30