Земельну реформу хочуть остаточно схвалити цього тижня (відео)

Законопроєкти щодо ринку землі хочуть ухвалити в другому читанні й цілому цього пленарного тижня.

«Моє особисте бажання й бажання комітету — щоб було внесено в найближчі дні до парламенту. Після прийняття закону в другому читанні землями буде розпоряджатися місцева громада. В нас на сьогодні цим займається Держгеокадастр, який зловживав масово. Це озвучувалося, із цим іде боротьба і вже є перші результати», — прокоментував голова аграрного комітету ВР Микола Сольський.

Зазначимо: на сьогодні кожен українець може отримати від держави до 2 гектарів землі. В новому законі хочуть розставити пріоритети, хто матиме першочергове право на безкоштовну землю.

«Буде визначена пріоритетність. Передусім — сільські жителі. Другий момент — працівники соцсфери, які не потрапили під розпаювання в 90-х. Вони не працювали на фермі, а працювали в школі, дитсадках, і десь вони отримали, десь — ні. Пріоритетність на рівні закону буде передбачена саме для таких людей, місцевих сільських жителів. І третій момент — учасники бойових дій», — повідомив Микола Сольський.

«Це мають вирішувати на місцях, тому що земля має належати людям на місцях. За рахунок кращої конкуренції буде зростати ціна гектара землі. Тому власники паїв зможуть отримувати більші доходи, навіть якщо будуть здавати свої паї в оренду. Або якщо будуть продавати. Так само громада виграє, тому що більша буде вартість землі, більшими будуть податки», — заявив міністр економіки та сільського господарства Тимофій Милованов.

Законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення Верховна Рада ухвалила в першому читанні 13 листопада 2019 року. Він передбачає скасування заборони на продаж землі з 1 жовтня 2020 року. Народні депутати України запропонували понад 4300 поправок до проєкту, зокрема і щодо проведення референдуму.

13 января, 2020 19:21