Одесса
6 Co
USD

Законопроєкт про дезінформацію — загроза свободі слова? (відео)

Парламенту не варто ухвалювати законопроєкт про дезінформацію.

Одеські журналісти та експерти всеукраїнської громадської організації «Інститут масової інформації» вивчили документ, який був опублікований на сайті Міністерства культури, молоді та спорту України, та вважають його недосконалим.

Штраф до 9 мільйонів гривень і тюремний термін до 7 років — це всього дві норми презентованої чернетки закону про дезінформацію для журналістів. Також чиновники пропонують присвоювати індекс довіри медіа, які дотримуються стандартів журналістики. ЗМІ, які добровільно пройдуть перевірку на індекс довіри, отримають спеціальний знак. Присвоювати їх будуть певні громадські організації.

Як пояснили експерти, документ містить неоднозначні норми, які є неприпустимими в демократичному суспільстві.

Також важливий момент — створення організації журналістського самоврядування. Саме вона видаватиме посвідчення професійного журналіста. Всі інші будуть вважатися «звичайними». А профі з посвідченнями від цієї організації отримуватимуть посилений захист від держави. Зокрема, отримають безкоштовну правову допомогу в кримінальних справах і охорону в разі загрози життю.

На думку експертів, тиск на ЗМІ з боку держави посилюється. Проте досі залишаються нерозслідуваними справи про вбивства журналістів і напади на них. А перешкоджання журналістській діяльності зараз взагалі справа буденна.

24 января, 2020 19:07