До Земельного кодексу внесли зміни для протидії рейдерству (відео)

Рейдерам — ні! Нещодавно президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про протидію рейдерству. Він має забезпечити захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігти протиправному захопленню підприємств в аграрному секторі та врегулювати земельні відносини.

«Це захист орендаря й орендодавця. Люди на селі не знають чинного законодавства, а багато шахраїв використовують це для незаконного захоплення земель сільськогосподарського призначення», — зазначив заступник начальника відділу взаємодії з суб’єктами держреєстрації Південного міжрегіонального управління Мін’юсту Віктор Балан.

Нововведення блокує можливість заволодіти землею шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок. Неможливо тепер і зупинити діяльність сільгосппідприємств через накладення арешту на майно та активи.

«Змінився порядок розгляду скарг. З комісії стала колегія, змінилася принципова позиція по розгляду скарг, можливість вирішити проблему набагато швидше, без затягування», — повідомив заступник начальника відділу розгляду звернень у сфері держреєстрації Південного міжрегіонального управління Мін’юсту Денис Корсаков.

31 января, 2020 14:43