Одесса
6 Co
USD

Україна продемонструвала прогрес у просуванні до ЄС (відео)

Україна має прогрес у 19 з 20 напрямків у проведенні реформ з євроінтеграції. Найпроблемнішою сферою залишається енергетика.

Дослідження підготували експерти, які вивчають перебіг реформ в Україні в рамках виконання домашнього завдання ЄС.

«Перспектива приєднання України до ЄС ще розглядається, і першою базовою сходинкою є те, наскільки ми реалізовуємо базові документи. І першим таким документом, за яким оцінюється Україна, її спроможність та зусилля, є досягнення Східного партнерства», — прокоментувала президент фундації «Відкрите суспільство» Леся Шевченко.

«Чим цікавий цей документ? Тим, що в ньому передбачені можливості не тільки для центру, а й для регіонів. Тобто коли ідеться про доступ до фінансів малого та середнього бізнесу, то це може бути або Одещина, або Черкащина, або Чернігівщина, щоб вони розуміли, як цим користуватися», — повідомив експерт Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Геннадій Максак.

У цьогорічному дослідженні експерти більше уваги приділили питанням судочинства.

«Судочинство мало проблеми в наших попередніх виданнях, тому ми більше увагу звернули на це. Ми бачимо, що є поступ, але знову-таки є певні проблеми, з якими треба нам мати справу. Суди, якщо працюють добре в Одесі або в Києві — це благо для України всієї», — зазначив Геннадій Максак.

Оцінки Брюсселя дізнаємося на саміті Східного партнерства, що пройде в першій половині 2020 року в Загребі.

16 декабря, 2019 19:02