Одесса
5 Co
USD

Серія звільнень очікує екоінспекцію Кримсько-Чорноморського округу (відео)

Керівництво екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу хочуть звільнити. Все через численні звинувачення у багаторічних корупційних схемах.

Про це на робочій нараді сьогодні заявив тимчасовий виконувач обов’язків голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов. За його словами, 15 з 23 територіальних керівників установи вже звільнили.

Досить не двозначні заяви лунали сьогодні на нараді. Судновласники обурені. Кажуть: інспектори виписують штрафи, не маючи навіть методики визначення збитків.

За словами Шота Хаджишвілі, директора компанії RISOIL S.A., лише у випадку аварій судна завдають величезної шкоди навколишньому середовищу.

Аби напрацювати «нові правила гри», тимчасовий виконувач обов’язків голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов створив робочу групу. До неї увійшли по одному представнику від екологічної інспекції, державної влади, бізнесу і судновласників, адміністрації, науковців, професійних юристів та громадськості. Фірсов додав, що надалі хоче зробити такі перевірки відкритими. Їх зможуть контролювати представники громадськості та ЗМІ.

А поки що займатиметься питанням розслідування корупційних схем Кримсько-Чорноморських інспекторів. Сказав присутнім надати всі документи, які можуть офіційно підтвердити звинувачення щодо Ставнійчука та «компанії», та запропонував цім людям написати заяву і піти з посади.

Але Ставнійчук від пропозиції Фірсова відмовився. Сказав, нічого писати не збирається. Перед заходженням іноземного судна в порт України, капітанів заздалегідь попереджають, що в них можуть вимагати хабарі. Про це заявляють юристи.

Проблема з екологічною ситуацією в акваторії Чорного моря зараз взагалі стоїть дуже гостро. Громадськість обурена: в море зливають відходи зі всього міста, і навіть з будівництва багатоповерхівок.

В Держекоінспекції планують почати саме з розв’язання проблеми корупції в екологічній інспекції Кримсько-Чорноморського округу. Згодом і до забруднення моря з міста дійдуть.

12 декабря, 2019 20:41