Одесса
7 Co
USD

Сервіс «Електронний кабінет забудовника» починає працювати в тестовому режимі (відео)

Корупції в будівельній галузі поменшає. Про це заявив прем’єр Олексій Гончарук під час презентації електронного кабінету забудовника.

У такий спосіб уряд прагне приборкати видавання тіньових ліцензій на будівництво.

В е-кабінеті можна буде зареєструвати та отримати документи, дозволи, ліцензії та сертифікати щодо об’єктів будівництва.

«Без контакту фізичного або без подання в паперовому вигляді тих чи інших документів і очікування, що йому відповідатимуть чи ні. В який спосіб йому будуть давати відмови? 23 адмінпослуги будуть в електронному форматі надаватися», — повідомила міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак.

«Чим швидше ми переведемо державу в смартфон, тим менше стане корупції на середньому й низовому рівні, тим якісніші будуть дані у держави, тим якісніше ми зможемо надавати сервіси», — заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Подання повідомлення у паперовому форматі надалі залишатиметься доступним і займатиме п’ять робочих днів, декларації — десять. Тоді як через е-кабінет рішення ухвалюватимуть автоматично, до п’яти секунд, і надсилатимуть на електронну пошту заявника. Слід зауважити, що сервіс запрацює не для всіх.

«Ми починаємо з лише частини цього ринку. З великої — СС1. Це найменш ризиковані об’єкти. Але їх частка дуже істотна. Понад 80 %, найбільше заявок, які надходять до держави, — це саме заявки по СС1. Це такий масмаркет. Велика кількість людей це відчує», — підкреслив Олексій Гончарук.

Запуск кабінету для інших класів наслідків відбудеться протягом двох місяців.

Сам е-кабінет стане доступним з 24 грудня. Сайт — e-dabi.gov.ua.

13 декабря, 2019 15:33