Одесса
4 Co
USD

Обласний бюджет — 2020 становитиме понад п’ять мільярдів гривень (відео)

Затвердили бюджет на 2020 рік майже без сперечань, вирішили звільнити одіозного голову обласної Служби з надзвичайних ситуацій Федорчака та збільшити витрати на пожежну безпеку.

Такою видалася остання сесія обласної ради у 2019 році.

Бюджет на 2020 рік депутати ухвалили майже без дискусій, що не типово для останньої сесії року. Обсяг головного фінансового документа області становитиме понад 5 мільярдів гривень. Приблизно половину суми планують спрямувати на сферу освіти. На пожежну безпеку в навчальних закладах передбачили майже 34 мільйони гривень. Нагадаємо, тільки в Овідіопольському районі через порушення пожежної безпеки мали зачинити чотири школи, на ліквідацію порушень в кожній потрібно 2-3 мільйони гривень.

Також серед пріоритетів — програми охорони здоров’я. Планують ремонтувати й дороги місцевого значення.

Крім цього, депутати хочуть відновити «Митний експеримент», аби частина коштів від перевиконання плану на Одеській митниці надходила на облаштування дорожньої інфраструктури. Але від уряду позитивної відповіді поки немає.

Більш палкі дискусії викликала доповідь щодо причин і розслідування пожежі в економічному коледжі на Троїцькій. Правоохоронці припускають, що нині студентам не дозволяють казати правду у показаннях щодо безпеки та пожежних навчань. А от депутати просять не робити крайніми лише очільників коледжу. Вони з голосу винесли проєкт звернення до органів центральної влади, аби звільнити очільника регіонального ДСНС Віктора Федорчака.

Кількість загиблих у пожежах за останній рік зросла на 40 %. Станом на 20 грудня офіційно зафіксовано понад сім тисяч пожеж. В них загинула 151 людина.

20 декабря, 2019 17:08