Одесса
5 Co
USD

Краснокнижные лебеди прилетели в заповедник в Одесской области

В национальный природный парк «Тузловские лиманы» прилетели на зимовку редкие тундровые лебеди. Всего насчитали около 80 птиц.

Об этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook эколог Иван Русев.

«На гніздування лебеді прилітають вже сформованими парами. У нашому парку, крім тундрового рідкісного лебедя, мешкає зараз ще Лебідь кликун (тільки на зимівлі, як і тундровий) і лебідь шипун (самий звичайний вид, мешкає в нацпарку круглий рік)», — написал эколог.

ТУНДРОВИЙ ЛЕБІДЬ В НПП "ТУЗЛІВСЬКІ ЛИМАНИ"Малий лебідь, або тундрові лебідь (Cygnus bewickii) — дуже рідкісний для України вид птахів і занесений до Червоної книги. Характерний для тундри Євразії і гніздиться в ній від півночі Фенноскандии до дельти Колими, а також на західних островах Льодовитого океану. Зимує в Українському Причорномор'ї. Зараз в НПП "Тузловські лимани" зимує біля 80 птахів. Від нас відлітає в Тундру на початку березня. Гніздовий біотоп малого лебедя — заболочені і трав'янисті низини тундри, що переміщаються з численними відкритими, різних розмірів озерами; річкові долини, багаті старицями і протоками. На гніздування лебеді прилітають вже сформованими парами. У нашому парку, крім тундрового рідкісного лебедя, мешкає зараз ще Лебідь кликун (тільки на зимівлі, як і тундровий) і лебідь шипун (самий звичайний вид, мешкає в нацпарку круглий рік).

Опубліковано Ivan Rusev Неділя, 22 грудня 2019 р.

24 декабря, 2019 13:34