Одесса
6 Co
USD

Замість губернатора в областях діятиме префект (відео)

Реформа децентралізації триває: тепер президента в областях представлятимуть префекти, а встановлення та зміна меж, найменування і перейменування громад, округів та областей визначатиметься законом.

Замість очільників облдержадміністрацій представниками президента в областях будуть префекти. Їх призначатиме голова держави на три роки.

Припинити повноваження голови громади, окружної чи обласної ради достроково президент може за поданням префекта, якщо їхні дії виявляться незаконними. Префекти звітуватимуть президенту і Кабміну.

Обласні та районні держадміністрації замінять на обласні та окружні ради. Адміністративно-територіальними одиницями будуть громада, округ, область та Автономна Республіка Крим.

Голів окружних і обласних рад обиратимуть на рік. Депутатські корпуси — на чотири роки. Місцеві держадміністрації здійснюватимуть свої повноваження, доки окружні та обласні ради не створять виконкоми, але не пізніше ніж до 1 березня 2021 року.

Правовий статус Києва як столиці України визначається окремим законом, а от про статус Севастополя інформації у документі немає.

Громади зможуть об’єднувати об’єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проєктів.

Відповідний законопроєкт про децентралізацію президент України Володимир Зеленський вже подав на розгляд Верховної Ради.

16 декабря, 2019 19:03