Одесса
9 Co
USD

Журналісти перевірили стан безпеки одеських гуртожитків (відео)

Без пожежної сигналізації з виходом на пульт рятувальників та без датчиків диму. В більшості одеських гуртожитків пожежна безпека не відповідає нормам.

Кореспонденти 7 каналу вирішили подивитися, як живуть студенти політехнічного, медичного та університету Мечникова.

Завідувачка 6-го гуртожитку університету Мечникова розповідає про пожежу в одній з кімнат. Загасили самі, ніхто не постраждав. Того разу все обійшлося лише переляком. Вогнегасники в коридорі є, принаймні на першому поверсі. Однак ані системи сповіщення, ані сигналізації, що передає сигнал на пульт Держслужби з надзвичайних ситуацій, немає. Завідувач каже, що сигналізацію планують встановити вже за тиждень.

Йдемо до сусіднього корпусу — до 8-го гуртожитку. Тут ситуація дещо краща: є система сповіщення. Хоча кнопка механічна.

А от студенти політехнічного університету мають вогнегасники в кімнатах. Й обладнання трохи більше. Бракує ревунів на поверхах. Завідувачка переконує, що їх незабаром встановлять. Навчальна евакуація в гуртожитку медуніверситету. Тут є ревун, вогнегасники та пожежні рукави. Однак знову ані сигналізації з виходом на пульт рятувальників, ані датчиків диму.

Наявність пожежної сигналізації та системи сповіщення в гуртожитках обов’язкова. Після трагедії на Троїцькій, 25, в багатьох гуртожитках почали проводити навчання. Адже студенти недостатньо знають про правила поведінки у разі катастроф, хоча предмет з БЖД у вишах за розкладом є у всіх.

Насамперед варто вивчити план евакуації з будівлі, аби в разі чого не піддатись паніці та знайти вихід, — радить інструктор. Під час евакуації треба максимально нахилитися та дихати через змочену водою ганчірку: так більше шансів не отруїтись продуктами горіння. Якщо ж вогонь заблокував виходи, слід залишитися у приміщенні, забарикадувати двері вологими ганчірками, аби не пропустити дим. Тільки у такому разі можна відчинити вікно. Якщо ж ви не впевнені у тому, що двері закриті герметично, краще не відчиняти: кисень може посприяти розповсюдженню полум’я.

24 декабря, 2019 17:08