Одесса
7 Co
USD

Демонтаж аварійного флігеля будинку згорілого коледжу закінчили (відео)

Особу ще однієї загиблої встановили. Нею виявилася 48-річна викладачка коледжу.

Пошуки ще чотирьох людей тривають. Також рятувальники продовжують роботи з ліквідації наслідків пожежі.

Особу ще однієї жертви вогню на Троїцькій встановили — це викладачка коледжу, завідувач відділення правового спрямування. Її впізнали родичі, жінці було 48.

Ще чотирьох осіб вважають безвісти зниклими. Їх пошуки тривають.

Будівлю, у якій, ймовірно, перебувають тіла, розчищають. Роботи ведуть з люльки автокрана. Демонтаж фасаду аварійного флігеля будинку Асвадурова вже закінчили. Тепер вивозять будівельне сміття та подушки з соломи та дерев’яних піддонів, які змонтували вчора для амортизації під час обвалення конструкцій.

Сьогодні на сесії міської ради віцемер Одеси Павло Вугельман заявив, що опалення в будівлі згорілого коледжу було. Ця репліка ставить під сумнів вірогідність того, що працівники коледжу могли використовувати електрообігрівачі. Мерія виділить гроші на компенсацію родинам загиблих та постраждалих — близько 3,5 мільйона гривень.

Також гроші виділить й Одеська ОДА — понад 2 мільйони, Одеська облрада — близько 2 мільйонів 800 тисяч гривень та Кабмін — близько 4 мільйонів. Слідство триває.

Сьогодні Київський суд Одеси відправив директорку коледжу Любов Кочергу на цілодобовий домашній арешт. Їй заборонили спілкуватися з іншими співробітниками коледжу. Мовляв, вона може впливати на їхні свідчення.

Сама ж очільниця закладу своєї провини не визнає. Заявила, що зверталася до Міністерства по фінансову підтримку, адже встановлення пожежної сигналізації коштувало б понад 200 тисяч гривень. Позитивної відповіді вона не отримала.

Нагадаємо, в Одесі над розслідуванням причин пожежі працює урядова комісія. Після наради голова управління Нацполіції області розказав, що правоохоронці перевірятимуть, куди витрачали гроші, які студенти сплачували за навчання на контрактній формі. Контрактників у коледжі було більше ніж 600. Кожний з них за рік навчання сплачував приблизно 10–14 тисяч гривень.

Також стало відомо про порушення правил пожежної безпеки у закладі — автоматичної сигналізації не було, лише застаріла механічна кнопка на першому поверсі біля вахтера. До речі, під час пошуків вогнегасники знайшли лише під ліжком у коменданта.

11 декабря, 2019 19:12