Одесса
11 Co
USD

Невідомі донині факти про Ізмаїл (відео)

Нові туристичні маршрути та донині невідомі факти про Ізмаїл відкрили історики. Все це — результат кількарічної праці турецького та українського вчених.

Цими вихідними вони презентували унікальну монографію «Місто Ізмаїл та його фортифікація (за джерелами XVI–XIX століть)». Там описали більше ніж 400 історичних документів, які судові рішення ухвалювала влада в XVI столітті, який побут мало населення і навіть що їли ізмаїльці.

Такі цікавинки вдалося відкрити завдяки копіткій роботі вчених. Вони зібрали усі архіви з Західної Європи, Туреччини, України та Росії. Працювали кілька років: перекладали, викупляли джерела та намагались знайти істину. Велику увагу приділили саме мечеті.

Своєю книгою вони хочуть домогтись внесення споруди до списку ЮНЕСКО. Розповіли й про будівлі, яких вже немає на карті Ізмаїлу.

Книгу вже оцінили за кордоном, попри те, що монографію тільки презентували. Своєрідний путівник минулими століттями став еталоном серед книг, де описують історичні документи.

Завдяки новим відкриттям Ізмаїл планують внести до туристичного маршруту. Він стартує в Туреччині і закінчується в Румунському місті Тульча. Це стане можливим після відкриття міжнародного поромного комплексу Ісакча — Орлівка.

А незабаром презентація самої книги відбудеться й в рідній країні співавтора книги — в Туреччині.

4 ноября, 2019 14:52