Як бізнесу захиститись від порушень під час перевірок? (відео)

Найбільшого тиску підприємці малого та середнього бізнесу зазнають від податкової служби, Держслужби з питань праці та екоінспекції.

Йдеться про порушення під час контролю держслужбами. На початку поточного року перестав діяти мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу. Про те, як захистити себе від можливих незаконних дій інспекторів, розказали на семінарі «Перевірка бізнесу: основні виклики після завершення мораторію».

«Ми зараз збираємо відгуки, а через декілька місяців з’явиться цей посібник. Ще є портал інспекційний, де буде збиратися вся інформація про перевірки, також ми будемо ініціювати порадник для бізнесу, де будуть приклади скарг, позовів для фіксації порушень з боку контролюючих органів», — зазначив керівник напряму з покращення бізнес-клімату USAID Любомир Черній.

Інспекційний портал в пілотному режимі працює вже два роки, однак до кінця 2019 його мають запустити офіційно. З нововведень: він буде орієнтований не лише на чиновників, але й на підприємців.

«Для того, щоб бізнесмени у будь-який час дня і ночі могли відкрити і подивитись за ключовими словами про перевірки. І під час перевірок також дивитись, розуміти межі прав свої та інспектора. Тобто не тільки представники бізнесу мають дотримуватись вимог законодавства, а й представники держави», — повідомила експертка Офісу ефективного регулювання BRDO Яна Горюнова.

21 октября, 2019 17:02